Kui Sa oled kaotanud eneseusu ja oled hädas igapäevaelu toimingutega, siis pöördu sotsiaalnõustaja poole. Sotsiaalnõustamise käigus saad nõu elukoha leidmisel, asjaajamisel ametiasutustega, dokumentide vormistamisel, töö ja õppimisvõimaluste ning vabaaja tegevuste leidmisel.
Nõustamise tulemusena oskad Sa hinnata oma olukorda ja leida vajalikke ressursse. Saad ülevaate oma õigustest ja ühiskonna võimalustest ning saad teadlikuks sotsiaaltoetuste ja –teenuste võimalustest. Saad nõu, kuidas korraldada elu ja milliseid toetusvõimalusi on, kui oled õppiv noor või plaanid asuda uuesti õppima.
Küsi kindlasti nõu, kui alustad iseseisvat elu ja sa oled teadmatuses, mis sind ees ootab ja kuidas kohalik omavalitsus Sind toetab. Kas Sa oled õigustatud järelhooldusteenusele ja mida see Sinu jaoks tähendab?
Pöördu julgelt Aive Makko poole: aive@suunatuli.ee
Aive: “Olen rohkem, kui 20 aastat tegutsenud sotsiaalvaldkonnas ja pool sellest ajast olnud noorte kõrval, kes alustavad iseseisvat elu.Tänaseks on minu elus headeks kaaslasteks mõnusad noored inimesed, kellele kunagi olin usalduskasvatajaks. Seega oskan aimata probleeme, mis võivad noorel ette tulla ja näha arengukohti, kus tuleb toetav abikäsi ulatada.
2014. aastal omandasin Tallinna Ülikoolis sotsiaalteaduste magistrikraadi ja tegin uurimistöö teemal „Asenduskodust ellu astunud noorte toimetulek SOS Lasteküla näitel“